KONZOLE-HRY

ČESKA REPUBLICE-MATTHEEC [STRÁNKY O KONZOLE-HRY]

Nintendo DS

Bezdrátové propojení Nintendo Wi-Fi

 • Uživatelé bezdrátového propojení Nintendo Wi-Fi, mají možnost využít této služby zcela zdarma*. Je možné se propojit z domova, prostřednictvím bezdrátového širokopásmového připojení, ve specializovaných obchodech přes zakázkové přijímací stanice, nebo z jednoho z veřejných bezdrátových přístupových bodů (W-Fi hotspotů).

Uživatelé nemusí platit žádné poplatky za připojení.

 • Pronájem běžné širokopásmové linky je požadavkem pro přístup k bezdrátovému propojení Nintendo Wi-Fi z domova.
 • menší a lehčí verze konzole Nintendo DS™
 • váha 218g oproti 275g původního DSka
 • rozměry: 133mm x 73.9mm x 21.5mm
 • tlačítko pro nastavení jasu
 • kapesní konzole s dvěma displayi
 • procesor: ARM9 67 Mhz Main
 • grafika: 120K Polygons/sec
 • 120M/s pixel fillrate
 • paměť: 4 Mbytes RAM
 • ARM7 16.8 Mhz sekundární procesor
 • přehrává hry na GameBoye

Budoucnost hraní

S fantastickou 3D grafikou a řadou inovativních prvků se Nintendo DS stává špičkou na poli přenosných herních konzolí. K tomu si připočtěte elegantní a stylový design, a výběr z herních novinek, což vám spolu se zpětnou kompatibilitou s hrami na konzoli GameBoy Advance otevírá bezkonkurenčně nejširší herní nabídku!

Systém

Nintendo DS s naprosto unikátním ovládáním pomocí dotykové obrazovky poskytuje hráči zcela novou zkušenost. Konzole dále disponuje nejnovější bezdrátovou komunikační technologií, která umožňuje multiplayer až pro 16 hráčů, nebo za využití nainstalovaného softwaru PictoChat si mezi sebou posílat textové zprávy a obrázky. Nintendo DS představuje skutečnou revoluci v hraní na přenosných herních konzolích.

Dvě obrazovky

Se dvěma LCD displeji nabízí Nintendo DS pro hraní zcela průkopnický přístup. Každá z 3 palcových obrazovek je schopna zobrazit kvalitní a vyváženou 3D grafiku; DS má přitom výkon, díky němuž dokáže předvést pokrokovější vizuální ztvárnění než tomu bylo v případě konzole N64. Možnosti jsou neomezené – jedna obrazovka může být využita pro zobrazení hlavní akce, druhá pak jako mapa, inventář, nebo alternativní pohled na hru. Obě obrazovky mohou být teoreticky využity i současně – pro vyobrazení nějakého olbřímího bosse! Spodní obrazovka Nintendo DS je dotyková. Tato technologie se na herní konzoli objevuje vůbec poprvé!

Dotykový displej

Nyní je možné ovládat hru pomocí vašeho prstu nebo DS stylusem (perem), který je nedílnou součástí každé DS konzole. Můžete nakreslit obrázek nebo napsat zprávu a následně ji poslat svému kamarádovi. Můžete hrát hru s mnohem větší přesností a šikovností než kdykoliv předtím, vedle samotného hraní lze pochopitelně i hbitě operovat v menu pouhým dotykem konečku prstu. Dotykový displej znamená, že ať již ovládáte Samus Aran v nejnovější Metroid hře nebo hladíte psíka v zatím posledním Miyamotově díle (hra Nintendogs), budete hrát hry zcela novým způsobem! Stylus je uschovaný v zadní části konzole a dotyková obrazovka je potažena tuhou fólií pro větší trvanlivost. Nintendo DS disponuje vestavěným portem pro mikrofon – takže budete moci ke konzoli hovořit pro ovládání dané hry.

Mikrofon

Při využití téhle funkce budou vývojáři schopni připravit hry reagující různým způsobem na různé zvukové podněty. Takové tlesknutí a hlasový povel budou interpretovány zcela odlišným způsobem a pochopitelně také výsledek bude jiný. Představte si svět, v němž můžete vést hlavního hrdinu skrze daný level doslova tak, že mu řeknete, kam má jít – s DS se tato koncepce může snadno stát realitou. V budoucnu se pak očekává komunikace mezi uživateli po lokální síti.

Zabudovaný port pro mikrofon v DS už teď nabízí další inovativní cesty pro vaše hraní.

Bezdrátová technologie

Díky bezdrátové síti se může na DS propojit až 16 hráčů najednou. Vzdálenost, na kterou je to možné, má rozpětí od 9-ti do 30 metrů. Je důležité předeslat, že u některých titulů pak stačí pouze jedna kopie hry pro započetí multiplayerových hrátek.

Budoucí hry na DS mohou dále využít bezdrátového LAN propojení pro další multiplayerové možnosti.

Poznámka: bezdrátová komunikace na DS a to včetně PictoChatu není privátní a také není monitorována Nintendem. Z toho důvodu doporučujeme, abyste se vystříhali sdělování osobních informací.

Stereo zvuk

Zvukové dispozice Nintendo DS umožňují bohatší a mnohem hlubší herní prožitek. Stereo reproduktory zprostředkovávají virtuální surround zvuk a připojíte-li k DS sluchátka, budete konfrontováni se stereo zvukem. Zaslechli jste právě něco v levém sluchátku? Audio podněty vám mohou napovědět, že se k vám blíží nepřítel, nebo že je poblíž nějaký tajný bonus.

Zvuk může být u videoher stěžejní element a Nintendo DS nabízí skvělou audio kulisu v malém balení.

Zpětná kompatibilita

Nintendo DS má dva separátní vstupy, jeden pro DS karty, druhý pro existující GameBoy Advance herní média (cartridge). DS je plně kompatibilní se všemi hrami pro GameBoy Advance, takže skrze DS lze hrát jakýkoliv GBA titul, ovšem pouze v singleplayerovém režimu.

Parametry výrobku:
Barva Bílá
Konzole Nintendo DS
Druh Přenosná
Frekvence procesoru 16
Display Ano
Grafika 20000 polygonů/s.
Oficiální webová stránka www.nintendods.cz
Wi-Fi Ano
Dálkové ovládání Ano
Audio 16-ti bitový stereo zvuk
Kompatibilita Ano - GBA
Komunikace EEE 802.11, až 30 metrů, multiplayer více hráčů z jedné herní kazety
Formát-média Kazety Nintendo DS i GameBoy Advance
Baterie Li-Ion, až 10 hodin hraní, 4 hodiny nabíjení, možnost adaptéru do zásuvky
Záruka 2 roky

Nintendo DS

Nintendo DS.jpg

 
© 2008 WWW.KONZOLE-HRY.CZ CREATED BY MATTHEC